AKO OŠETROVAŤ NOVESTY

Najšetrnejšou možnosťou je ručné ošetrenie, kde tenisky namočíte do vody s mydlom, aby ste sa zbavili najväčšej nečistoty. V oblastiach, ktoré boli najviac zanečistené ich očistite veľmi jemne kefou, potom vypláchnite pod tečúcou vodou a vyžmýkajte nadmernú vlhkosť. Vždy odporúčame odstrániť šnúrky a stielky z topánok a čistiť každú tenisku samostatne.

Pranie v pračke pri väčšine druhov obuvi NEODPORÚČAME. Ak sa i tak rozhodnete pre pranie v pračke, vždy voľte jemné pranie, najlepšie s najnižšou rýchlosťou odstreďovania a otáčok. Tenisky odporúčame tiež vložiť do vrecka na bielizeň, aby ste ich chránili pred poškodením. Biele podrážky je ideálne čistiť špeciálnym prostriedkom a starou zubnou kefkou. Vďaka takýmto ošetreniam Vaše tenisky budú vyzerať dlho ako nové.
Pri čistení koženej a gumenej obuvi platí najjednoduchšia technika čistenia a to mäkkou navlhčenou hubkou. Každopádne platí, že najskôr obuv zbavíme hrubých nečistôt. Vždy používajte vlhkú handričku na povrch obuvi a kefu na znečistenú podošvu. V prípade koženej podošvy nikdy nenamáčajte, iba pretrite vlhkou handričkou a použite špeciálny prípravok na čistenie koženej podošvy. Potom je nutné obuv naimpregnovať prostriedkami, ktoré chránia obuv proti vlhkosti a znečisteniu.

Impregnujte každý povrch obuvi, okrem lakovanej kože. Starostlivosť o obuv je vždy nutné prispôsobiť povrchovému materiálu. Koženú a gumenú obuv NIKDY neperte v pračke.
Ošetrenie semišovej topánky je veľmi špecifické. Semiš nemá rád nadmernú vlhkosť, prach, piesok a bahno. Semišové tenisky by nemali byť príliš často vystavené priamemu slnečnému žiareniu, pretože to spôsobuje blednutie hornej časti a tiež ich neodporúčame nosiť do vlhkého prostredia.

Semišovú obuv NIKDY neperte v pračke. Veľmi odporúčame semišovú obuv naimpregnovať už pred prvým použitím. Ideálny postup a vhodný prostriedok ľahko získate v každej predajni s obuvou. Väčšina prípravkov na ochranu a starostlivosť o semiš je dostupná v spreji, plus si môžete kúpiť špeciálnu kefu na čistenie semišu. Je špecifická tým, že na jednej strane má upravené štetinky a na druhej gumové štetinky. Po naimpregnovaní topánky odkladajte na vzdušné miesto, aby dobre vyschli.
Veľmi dôležitý význam pri starostlivosti o topánky má proces sušenia. Nevystavujte obuv nikdy priamemu slnečnému žiareniu a nikdy ich neumiestňujte priamo pod radiátor, alebo iný tepelný ohrievač. Môže totiž prísť k ich deformácii alebo môžu vplyvom silného slnečného žiarenia vyblednúť alebo úplne zmeniť farbu topánky.

Odporúča sa vložiť do vnútra tenisiek/obuvi časopis (naplniť tenisky zvinutými novinami), ktorý absorbuje vlhkosť a nezabudnite uložiť tenisky v suchej teplej miestnosti (nechajte vyschnúť pri izbovej teplote). Sušenie bude trvať dlhšie, ale môžete si byť istý, že tvar a farba Vašej obľúbenej obuvi bude nepoškodená.
Sledujte FACEBOOK
Disable
Sledujte INSTAGRAM
Disable
HORE